POPIS LOKALITY


Jedná se o stavební pozemky v k.ú. Horní Václavov, JESENÍKY, bezprostředně u Karlova pod Pradědem, nedaleko lázeškého města Karlova Studánka a vodní nádrže Slezská Harta a moravského ledovce hory Praděd.

Pozemky jsou v lokalitě v samotném centru Jeseníků, ale přesto se celá zástavba nachází mimo zónu CHKO Jeseníky. Lokalita má díky významným investicím do okolí v posledních letech do budoucna vysoký potenciál (investice Slezská Harta – lodní doprava, Karlov – 5 dokončených LD, Karlova Studánka – dokončená rozsáhlá investice).

Dopravní dostupnost stavebních pozemků je dobrá (Olomouc – 45 min., Brno – 1h 40 min, Ostrava – 1h)

Pozemky jsou lemovány nově zrekonstruovanými silnicemi 2. a 3. třídy s vybudovanými parkovacími plochami. Nově dokončený hotel IMPERIAL s bazénem, wellness, restaurací a dalšími službami, byl vystavěn jako zázemí pro následnou soukromou zástavbu.
Nejbližší letiště: Ostrava – Mošnov 1 h, Katowice 2 h.

DEVELOPERSKÉ PROJEKTY


Stávající development – probíhající výstavba

Momentálně probíhá doprodej stavebních pozemků v k.ú. Horní Václavov, pro které máme zajištěnou kompletní administrativní a právní připravenost.
Plocha 26,3 ha nabízí 188 nových stavebních parcel s možností výstavby 26 hotelů (apartmánových domů s následným prodejem apartmánových jednotek) a 162 komerčních penzionů. Obecně je povolena zástavba pro rodinnou rekreaci, komerční využití a občanskou vybavenost.
Také katastrálně jsou pozemky připraveny a odděleny. Na pozemcích jsou hotové hlavní páteřní rozvody elektřiny, vody, plynu a nově vybudovaná asfaltová obecní komunikace. Jsou vybudovány trafostanice a ČEZ Distribuce a.s. vystavěla a zkolaudovala distribuční sítě na pozemcích ve své režii. Pro výše uvedené stavby bylo vydané pravomocné územní rozhodnutí.

MODRÁ ZÓNA


Nová investiční příležitost do pozemků

 

Nově nabízíme plochu 21,7 ha pozemků pro další rozvoj k nové sportovní zástavbě s rekreací a občanskou vybaveností. Pozemky mají vybudovanou páteřní infrastrukturu – vysoké napětí ČEZ, dva vodovodní řády VaKu, vlastní studniční přírodní zdroje (2 studny), středem pozemků prochází krajská komunikace nově renovovaná v r. 2016. Pozemky sousedí se stávajícím developmentem v k.ú. Horní Václavov a nachází se u 4-sedačkové lanové drahy Čerťák.

PDF – zajímavosti v okolí

130 turistických a přírodních míst (cca 20MB)

PREZENTACE OKOLÍ SRDCE JESENICKÉHO PODHŮŘÍ